Българският национален отбор не успя да стигне до първи успех

...

След автогол: България пропусна победа в последната секунда, на фона на протести по време на срещата с Унгария

Българският народен тим не съумя да стигне до първи триумф в квалификациите за Евро 2024, завършвайки 2:2 с Унгария в закрития за почитатели мач на Националния стадион " Васил Левски ", съобщи dsport.bg. С тази точка унгарците се класираха на Евро 2024.

В 10-ата минута Унгария поведе с гол на Мартин Адам, а в 24-ата Спас Делев съумя да изравни резултата. В 36-ата минута " лъвовете " останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Валентин Антов. В 57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Милош Керкез. В 78-ата минута Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и осъществя отсъдената дузпа, с цел да донесе триумфа на България. В добавеното време на срещата Наумов увисна, а Алекс Петков си означи автогол.

Пред стадиона митингите срещу ръководството на БФС прерастнаха в безредици.
Източник: euronewsbulgaria.com