Българският национал Страхил Попов игра цял мач за срещу ,

...

Хатайспор и Страхил Попов отнесоха още един новак

Българският национал Страхил Попов игра цялостен мач за против, а тимът му завоюва с 3:1 и към този момент е на 7-о място в класирането. Това беше втора поредна победа против дилетант за отбора на Попов в турското състезание. В предходния кръг Хатайспор, който също завоюва промоция за Сюпер лиг през предишния сезон, разгроми с 3:0.

Резултата откри Селим Илгаз в 11-ата минута, откакто напредна мощно и с левия крайник прати топката в мрежата. До почивката не паднаха нови попадения, а гостите изравниха в 65-ата минута. Точен беше някогашният шведски национал Джими Дурмаз.
В 75-ата минута Хатайспор провежда доста хубава офанзива и Аарън Салем Бупендза вкара за 2:1. Точка на разногласието постави още веднъж Мупендза в 83-ата минута. Гостите пък приключиха с човек по-малко, откакто Ерик Сабо бе изпъден в добавеното време.

В идващия кръг Хатайспор ще гостува на, който е 5-и в класирането и има с две точки повече от отбора на Попов.

Сюпер лиг 12 кръг, събота 12 декември Хатайспор 3:1краен резулат Фатих Карагюмрюк