Българският национал Симеон Николов записа три поредни аса на сервис

...

Левски обърна ЦСКА в първия мач от финала по волейбол

Българският национал Симеон Николов записа три следващи аса на сервис в тайбрека, а Левски направи голям поврат от два гейма пасив и победи ЦСКА с 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:18, 15:11) в първи мач от финалната серия на българското волейболно състезание за мъже.

ЦСКА доминираше тотално първите два гейма и ги взе на 22 и 18 точки за противника, само че всичко се промени в идната част. Именно тогава се видяха и първи признаци на разтягане на нервите в зала " Левски София ", като треньорът Николай Желязков даже получи предизвестие от съдиите.

След тъждество 7:7 Левски направи огромна серия, в която изпъкнаха две красиви отигравания - ас на Симеон Николов за преднина при 15:9 и обсада с една ръка на Александър Къндев за 22:17. " Сините " поддържаха дълго време задатъка си от пет или шест точки, след което затвориха гейма на обсада при 25:18.

ЦСКА поведе при започване на тайбрека и " алените " поддържаха нежния си задатък от една точка до 13-ата, когато Левски си отбрани сервиса и Майкон Морейра приключи последвалата офанзива за 7:6. Именно при този резултат бе направена и промяната на полетата в решаващата част, предава БНР.

След почивката Симеон Николов реши на процедура самичък мача, откакто записа три следващи аса и даде задатък от четири точки на " сините " при 12:8. Владимир Гърков приключи офанзива от втора линия за 13-ата точка, а сполучлива обсада даде три мачбола на Левски. Майкон Морейра мигновено направи още една обсада и " сините " завоюваха тайбрека с 15:11.
Източник: petel.bg