Българският национал Петко Христов записа първия си цял мач като

...

Петко Христов изигра цял мач при победа на Венеция

Българският национал Петко Христов записа първия си цялостен мач като футболист на Венеция. Въпреки разрушения си нос от предходния дуел бранителят изигра цялостни 90 минути при триумфа на “крилатите лъвове ” с 2:1 при семейството им на СПАЛ, воден от Даниеле Де Роси.

Танер Тесман (12`) и Николас Пиерини (34`) означиха головете за “аранчонеровердите ”, а звездата на отбора Йоел Похянпало се регистрира с асистенции и за двете попадения през първата част. След почивката Раджа Наинголан и компания стигнаха единствено до един гол, дело на Лоренцо Дикман (56`). С втората си поредна победа Венеция се изкачи до 12-ата позиция в класирането на Серия “Б ” с 27 точки от 24 изиграни мача, а СПАЛ остана на 18-ото място с 24 пункта.

Снимки: Imago