Българският национал Кристиян Малинов игра 73 минути за успеха на

...

Хвалят Малинов след успех на Льовен

Българският национал Кристиян Малинов игра 73 минути за триумфа на Уд Хаверле в 5-ия кръг на белгийското състезание с 1:0 над Стандарт (Лиеж).

С този втори следващ триумф Льовен се придвижи на 4-о място с 8 точки, до момента в който Стандарт претърпя първо проваляне през новия сезон и е 2-и с 10.

Българинът стартира като титуляр и оказа помощ доста както в отбранителен, по този начин и в атакуващ проект.

Един от най-популярните белгийски уеб сайтове Спорца означи: " Имаше огромни подозрения по какъв начин ще наподобява Малинов дълго време откакто напусна за интернационален мач с България, само че в този момент прави чудесно усещане. Полузащитникът на OHL покрива доста терен ".

Гостите от Лиеж останаха с 10 души в 60-ата минута, когато беше отхвърлен с два жълти картона Никола Гавори. В 73-ата минута пък Малинов беше сменен от 35-годишния деец Джереми Пербе, а единствено след 4 минути натискът на Льовен даде резултат и Камал Сова означи единнственото попадение.