Българският национал Кристиан Димитров изигра едно полувреме за своя Хайдук

...

Кристиан Димитров заменен при успех на Хайдук за Купата на Хърватия

Българският национал Кристиан Димитров изигра едно полувреме за своя Хайдук (Сплит) при триумфа с 3:0 над Наказателен кодекс Загреб на 1/8-финала за Купата на Хърватия. Той стартира като титуляр в центъра на защитата, само че бе сменен на почивката, когато треньорът Паоло Трамедзани направи две атакуващи промени, пускайки в игра Марко Ливая и Хайро.

Именно двете смени се оказаха героите за Хайдук. Хайро се разписа на два пъти в 58-ата и 70-ата минута, а в това време и Ливая също порази вратата на противника в 66-ата минута.

Така Хайдук стана последният сигурен участник на 1/4-финалите за Купата на Хърватия, присъединявайки се към Ориолик, Истра, Динамо (Загреб), Славен (Белупо), Риека, Осиек и Горица.