Българският национал Андрей Гълъбинов се превърна в герой за Дженоа

...

Гълъбинов се превърна в герой за Дженоа

Българският национал Андрей Гълъбинов се трансформира в воин за Дженоа в един от може би последните си мачове за отбора.

Той донесе успеха на " грифоните " с 1:0 над коравия отбор на Сасуоло с тъкмо попадение в 80-ата минута в дуел от 20-ия кръг.

Влезлият като запаса Гълъбинов беше оставен непокрит на десетина метра от вратата на Андреа Консили и откри мрежата с доста прекрасен изстрел с глава. Това е трети гол в италианския хайлайф за софиянеца, който дойде на " Мараси " от Новара.

С трите точки Дженоа е на 14-о място в класирането, до момента в който Сасуоло е 15-и. И двата отбора са с по 21 точки.

В същото време и грандът Милан започва сполучливо годината, като се постановиха с 1:0 над Кротоне на " Сан Сиро ".

" Росонерите " преобладаваха от първата до последната минута, като вратарят на гостите Кордас отчая нападателите в " червено-черно ". Успехът пристигна с гол на капитана Леонардо Бонучи в 54-ата минута, като той беше негов първи с екипа на Милан.

Le but de #Galabinov! #GenoaSassuolo 1-0