Българският нападател Мартин Тошев вкара гол за своя клуб Шахтьор

...

Тошев с гол във финала, но Купата отиде при Кайрат

Българският нападател Мартин Тошев вкара гол за своя клуб Шахтьор Караганди на финала за Купата на Казахстан, само че отборът му падна след осъществяване на дузпи от посочения за любимец Кайрат Алмати.
Редовното време приключи 2:2, в продължението двата тима си размениха по още едно попадение и резултатът стана 3:3. Истински трилър се разигра при дузпите, където Кайрат завоюва с 9:8.

Бразилската звезда Вагнер Лав вкара два пъти за Кайрат преди почивката, с цел да изведе своите напред 2:0 с точни изстрели в 6-ата и в 20-ата минути. Михаил Габишев върна едно попадение в 48-ата минута, с цел да пристигна и моментът на Мартин Тошев, който възвърне равенството 2:2 четвърт час преди мача.

Шахтьор получи дузпа в продълженията и в 97-ата минута излезе напред след точното осъществяване на Айдос Татъбаев. Съдията Игор Чесноков отиде да гледа ВАР, където видя, че има нарушаване на Маки Баняк против Идрис Умаев. Но 10 минути преди края на спомагателните 30 минути резервата Артур Шушеначев изравни за 3:3.

При първите пет опита от наказателните удари двата отбора направиха по един пропуск. След това продължиха до неточност и тя пристигна при четвъртия опит, в който вратарят Покатилов избави удара на Абилайхан Назимканов.

По този метод Кайрат взе утешителния трофей в страната, откакто Тобол Костанай със Саид Ибраимов в треньорския екип изненада всички и завоюва купата.