Българският гранд гостува днес на Царско село в мач от

...

НА ЖИВО: Царско село 0:1 Левски, Бари наказа пропуските на "царете"!

Българският гранд гостува през днешния ден на Царско село в мач от 17-ия кръг в Първа лига. Двубоят в столичния квартал Драгалевци ще стартира в 17.30 часа и ще можете да го наблюдавате
СТАРТОВИ СЪСТАВИ
Царско село: 1 Янко Георгиев - 3 Мартин Кавдански 7 Димо Бакалов 8 Ален Стеванович 10 Лъчезар Балтанов 12 Лукас Диас 21 Венцислав Василев 25 Александър Александров 80 Карлос Охене 83 Христо Попадийн 93 Васил Шопов
Левски: 13 Николай Михайлов - 3 Гьоко Зайков 4 Иван Горанов 11 Здравко Димитров 19 Билал Бари 20 Димитър Костадинов 21 Радослав Цонев 33 Хосе Кордоба 88 Марин Петков 89 Андриан Краев 91 Драган Михайлович

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Още във втората минута домакините стигнаха до два отлични шанса за гол пред вратата на Левски. След центриране в наказателното поле Лъчезар Балтанов съумя да нанесе удар с глава, който бе брилянтно избавен от Николай Михайлов. Секунди по-късно " царете " си върнаха топката и пробваха удар отвън наказателното поле, който срещна страничния дирек.
В идващите минути борбата бе най-вече в средата на терена, като двата отбора мъчно създаваха голови обстановки. В 37-ата минута обаче Царско село още веднъж сътвори заплаха пред вратата на Левски. След центриране в наказателното поле топката бе избита към границата на пеналтерията, където Димо Бакалов засече от воле и уцели гредата.
В 43-ата минута Левски наказа пропуските на противника си с попадение. След ниско центриране по земя от левия фланг защитник на Царско село направи доста неприятно изчистване, подарявайки топката на намиращия се в пеналтерията Димитър Костадинов. Атакуващият халф на " сините " хитро подаде към Билал Бари, който от непосредствена непосредственост до вратата се разписа - 0:1!
ПРЕДИ СРЕЩАТА:
След две равенства в последните си два мача Левски е стимулиран да търси триумф против Царско село, който към този момент четири мача не познава усета на успеха. " Сините " заемат незадоволителното за техните упоритости осмо място, до момента в който " церете " са последни в Първа лига.
В отбора на Левски има известни кадрови проблеми, като Георги Миланов и Мартин Петков не са разполагаем на наставника Станимир Стоилов. Централният защитник Драган Михайлович обаче се завръща в групата на тима и може да бъде употребен.

Източник: sportlive.bg