Българският гимнастик Теодор Трифонов осигури на страната ни първо отличие

...

Теодор Трифонов осигури на България първи медал от Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Българският гимнастик Теодор Трифонов обезпечи на страната ни първо отличие от надпреварата за Световната купа по спортна гимнастика във Варна.

В Двореца на културата и спорта в морската ни столица Трифнов завоюва бронзов орден във финала на земя.

Представителят на търговишкия клуб " Светкавица " получи оценка от 13.600 точки и въпреки резултатът да беше по-нисък спрямо квалификациите се оказа изцяло задоволителен за място на почетната стълбичка.

Златото на земя стана владеене на французинът Бенджамин Осбергер, който получи оценка от 14.100 точки, до момента в който втори остана Тейлър Бъркхард от Съединени американски щати.

За страдание, Валентина Георгиева приключи седма във финала на прескок на дамите, въпреки да беше с най-хубав резултат след пресявките. Днес обаче при първия си опит възпитаничката на Филип Янев позволи неточност, което я лиши от късмет да се бори за медалите.

Победителка пък стана Алин Фрийз от Франция, следвана от Камил Расмусен от Дания и Маиса Кусико от Финландия.

В утрешния ден и Теодор Трифонов, и Валентина Георгиева още веднъж ще излязат на подиума в Двореца на културата и спорта за финалите надлежно на прескок и на земя. Участие ще вземе и Йордан Александров, който ще играе във финала на успоредка.

Финалите в неделя още веднъж ще може да наблюдавате онлайн в ефира на Българска национална телевизия 3 от 13.30 часа.