Българският футболен шампион Лудогорец се класира за групите на втория

...

Лудогорец влезе в групите на Лига Европа след драма в Литва

Българският футболен първенец Лудогорец се класира за групите на втория по мощ европейски клубен шампионат Лига Европа. Току-що разградчани приключиха наедно - 3:3, при гостуването си на Жалгирис в Литва в реванша от плейофите. В първия дуел " орлите " бяха спечелили вкъщи с 1:0. Сега срещата не се разви доста удобно за тях, като домакините на три пъти повеждаха в резултата. Разградчани съумяха да изравнят в два от случаите в постоянното време, което приключи при резултат 3:2 и влезе в продължения. Минута преди края им Лудогорец получи дузпа и Оливие Бардон я трансформира в гол за крайното 3:3.

Жалгирис поведе с 1:0 още в първата минута, като прецизен бе Фабиен Оруега. В 8-ата българите изравниха с акуратен удар на Игор Тиго, който направи добавка от близко. Литовците продължиха да са по-активният отбор и още веднъж поведоха в 16-ата мин. посредством Оливер Буф. Четвърт час след почивката " орлите " стигнаха до 2:2 посредством Матио Тисера, който излъга двама бранители на противника и опъна мрежата му. За страдание на отбора на Анте Шимунджа Жалгирис още веднъж поведе в 63-ата мин. с гол на Ренан Оливейра. До края на постоянното време нов гол не падна и дуелът влезе в продълженията. В тях българите победиха с гол на Вердон, който бе прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване против Мануел Шоу.
Източник: petel.bg