Българският бейзболен шампион София Блус се класира за финала в

...

Блус е на финал в Москва, Атлетик завърши трети в Благоевград

Българският бейзболен първенец София Блус се класира за финала в квалификационна група 1 в Москва за евротурнира за Купата на федерациите. Същевременно бронзовият медалист от ББЛ Атлетик (София) остана на една ръка разстояние от борбата за върха в група 2 в Благоевград и се подреди на трето място в крайното класиране пред родна аудитория.

В последния ден от груповата фаза в съветската столица " блусарите " реализираха поврат с 9:4 против първенеца на Англия Лондон Метс. С общо 4 триумфа от 5 мача столичани заеха второ място след непобедения хазаин РусСтар Москва (5-0), финиширал съвършената си седмица с 11:7 против словашкия Аполо Братислава (3-2).

Финалът на ст. " РусСтар Арена " сред Москва и София стартира в 14:00 ч. наше време и спечелилият ще подсигурява на страната си квота за третия по мощ европейски клубен шампионат през 2020 година В първия конфликт сред двата отбора в сряда РусСтар завоюва с 6:2 против Блус, нанасяйки единственото проваляне на нашите дотук в шампионата.

На ст. " Портър Фийлд " в Благоевград пък седмицата завърши със смесени усеща за Атлетик. В заключителния мач от постоянната фаза " зелените " надвиха над полския вицешампион Деби Осиелско с 9:8, само че това се оказа извънредно незадоволително за присъединяване на край.

За столичния отбор успеха беше четвърта от пет мача, а със същия актив приключиха още два тима – Деби и шведският Сьолвесборг Файърхоукс. По разпоредбите на европейската конфедерация (СЕВ) при сходно тъждество се ползва така наречен коефициент за първокласен баланс на тимовете (TQB). Той съставлява разликата сред маркираните точки по отношение на броя ининги в нахлуване и позволените точки по отношение на броя ининги в отбрана за всеки от забърканите отбори в мачовете посред им.

От трибоя в Благоевград с най-хубав TQB се оказа Сьолвесборг (19:5 против българите и 2:8 против поляците = 0,402), следван от Деби (8:2 против шведите и 8:9 против българите = 0,330) и Атлетик (5:19 против шведите и 9:8 против поляците = -0,722). Днес шведите и поляците ще излъчат първенеца в Благоевргад, който ще класира страната си за Купата на федерациите '20.

Лондон Метс - София Блус 4:9