Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговия университетски тим Стоктън надиграха

...

Български баскетболист най-резултатен при победа в колежанското първенство на САЩ

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговия академични отбор Стоктън надиграха краткотрайния водач в конференцията Рамапо Колидж със 71:66 в първия си домашен мач за сезона в колежанското състезание на Съединени американски щати.

Победата бе четвърта за Стоктън от началото на сезона, като тимът има и три загуба.

Мартин Ангелов стартира като титуляр и изигра мощен мач, завършвайки с 19 точки (6/12 от тройката), 3 битки, 2 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути на терена.

За гостите най-резултатен бе Питър Горман с 20 точки.

На почивката Рампао Колидж водеше с 33:31, само че баскетболистите на Стоктън се пребориха за триумфа през второто полувреме.
Източник: novsport.com