„Български ВиК Холдинг“ съобщи, че е направил смени в ръководството

...
„Български ВиК Холдинг“ съобщи, че е направил смени в ръководството
Коментари Харесай

Рокади в държавните ВиК дружества в Благоевград и Хасково

„ Български ВиК Холдинг “ заяви, че е направил смени в управлението на ВиК сдруженията в Благоевград и Хасково, в които страната е мажоритарен притежател.

Начело на ВиК Благоевград застава Мартин Петров до избиране на титуляр с конкурс.

Новият шеф на ВиК Хасково е Росен Желязков. Смяната на шефа на хасковското сдружение е изненадващо поради обстоятелството, че единствено преди месец за шеф на ВиК Хасково беше назначен икономистът Борис Бусаров, който се задържа на поста едвам месец. През това време се случи тежка повреда и жителите на Хасково останаха без вода. Наложи се прилежащи ВиК сдружения да оказват помощ за отстраняването на повредата.

Новите шефове на районните ВиК сдружения този път са инженери от сектора и са минали през всички стъпала през йерархията, нещо което рядко се случва напоследък в бранша.

Мартин Петров ще ръководи ВиК-Благоевград

Мартин Петров ще ръководи ВиК Благоевград. Той сменя инж. Росица Димитрова, която ръководеше сдружението през последните 7 години.

Ръководството на държавния воден холдинг чака от новия шеф на ВиК-Благоевград да продължи положителните практики в ръководството на сдружението и даването на качествена услуга на популацията, да създаде проект за рационализация на съществуващата мрежа, да внедри новаторски технологии за понижаване на загубите на вода и внедряване на действителни ограничения за енергийна успеваемост.

Мартин Петров е приключил „ Компютърни системи и технологии “ в Югозападен университет „ Неофит Рилски “. Той е ученик на Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „ Васил Левски “ в Благоевград.

Целият му професионален път досега е обвързван с ВиК-Благоевград. Мартин Петров работи от 12 години във водното сдружение. Започва от най-ниското ходило, с натрупването на познания и опит уменията му са оценени от другите управления и той последователно се изкачва в кариерната стълбица.

От декември 2009 година до януари 2016 година е заемал длъжността водопроводчик, по-късно е бил заместник-технически началник (януари 2016 година – май 2016 г.), от юни 2016 година до януари 2018 година е бил механически началник, а от януари 2018 година до октомври 2021 година – началник на Регионално отделение - Благоевград в структурата на „ Водоснабдяване и канализация “ ЕООД - Благоевград.

Божидар Желязков поема ръководството на ВиК-Хасково

Божидар Желязков е новият шеф на ВиК Хасково. Той сменя назначеният преди месец Борис Бусаров.

С цел по-бърза оптимизация на работата на ВиК-Хасково операторът ще се ръководи от човек, който добре познава положителните практики и насъбраните проблеми във ВиК сдружението от вътрешната страна, се споделя в известието на ВиК Холдинга.

Божидар Желязков е строителен инженер, приключил през 2011 година Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) със компетентност „ Водоснабдяване и канализация “.

През 2014 година се е дипломирал в Института по следдипломна подготовка на УНСС с профил „ Икономика и организация на ВиК бранша “. Той е и магистър по стопанска система от УНСС.

Новият шеф на ВиК-Хасково стартира трудовия си стаж във „ ВиК “ ООД- Димитровград. От септември 2011 година до август 2013 година е бил механически началник в сдружението, а от август 2013 година до януари 2015 година – основен инженер на същия воден оператор.

От февруари 2015 година до в този момент Божидар Желязков работи като началник на звено във ВиК Хасково.

Ръководството на водния холдинг чака от инж. Желязков да създаде и показа в незабавен порядък идея с визия за развиване на ВиК оператора, ограничения за възстановяване на предоставяната ВиК услуга на жителите, както и да продължи политиката за финансова дисциплинираност и бистрота при работата на „ Водоснабдяване и канализация “ Хасково.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР