Български и турски митнически ръководители проведоха регионална работна среща днес,

...
Български и турски митнически ръководители проведоха регионална работна среща днес,
Коментари Харесай

Български и турски митничари договориха ускоряване обработката на ГКПП Капъкуле

Български и турски митнически ръководители организираха районна работна среща през днешния ден, 21 януари 2026 година, на Граничен контролно-пропусквателен пункт Капъкуле. От Агенция „ Митници “ оповестиха във Фейсбук за постигнатите сделки, целящи облекчение на трафика.

По време на срещата турската страна изрази подготвеност за основаване на организация, която да форсира обработката на товарни коли. Българските митнически екипи също имат сходна подготвеност. Договорено е обработката да се прави в цялостен синхрон сред двете страни, като се резервира високото равнище на надзор.

Активната връзка по отношение на натоварения трафик ще продължи, както и до момента в действен порядък, с бързи и ефикасни дейности за понижаване скупчването на товарни коли от двете страни на граничните пунктове,

се споделя в обявата на Агенция „ Митници “.

В диалозите участваха Филип Николов, шеф на Митнически пункт Капитан Андреево, Илия Илиев, шеф на Митнически пункт Лесово, и Али Топчу, шеф на Тракийски митници на Република Турция. Те разискаха интензивния трафик, който е присъщ за края на януари.

Тази година натоварването на Граничен контролно-пропусквателен пункт Капитан Андреево беше в допълнение усложнено от блокадите в Гърция. Всяка седмица Капъкуле се задръства от километрични опашки от ТИР-ове, което е дълготраен проблем, обвързван с пропускателната дарба на българската митница. Шефовете на Министерство на правосъдието Капитан Андреево и Лесово постоянно разискват тези провокации.

Очаква се след края на стачните дейности в Гърция превозвачите да се върнат към нормалните си направления. Това би трябвало да пренасочи част от изключителния трафик от българо-турската граница. Интензивният трафик за камиони на Капитан Андреево и Лесово е непрекъснат приоритет за митническите управляващи.

Източник: paragraph.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР