Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и нейният Гуанджоу Евъргранд записаха трета

...

Добриана Рабаджиева и Гуанджоу с трета победа в Китай

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и нейният Гуанджоу Евъргранд записаха трета победа в китайското състезание. Воденият от Ян Фанг отбор надигра изрично Джъдзян с 3:0 (25:23, 25:11, 25:14) в четвъртия мач от първия стадий, който се играе в Дзянмън.

Гуанджоу се изкачи на третата позиция в таблицата с 8 точки (3 триумфа, 1 загуба) , на две точки от водача Тянжън. Съперникът е четвърти в група А също с 8 точки (3 победи, 2 загуби) и мач повече.

Рабаджиева направи доста добър мач, като се разписа с 13 точки (3 аса, 71% положително, 71% съвършено посрещане). Келси Робинсън бе най-резултатна с 20 точки (2 блокади) . За Джъдзян Дзин Ли завърши с 12 точки и бе единствената с двуцифрен актив.

Утре (17 ноември) Гуанджоу среща Съчуан, в 10:00 часа.