Българската женска щафета на 4х6 км в биатлона изпълни целта

...

Браво! Българките изпълниха целта си на Олимпиадата

Българската женска щафета на 4х6 км в биатлона извърши задачата си. Преди началото на надпреварата Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Стефани Попова и Десислава Стоянова имаха за задача да не завършат последно и да не бъдат затворени с една обиколка от огромните сили в спорта.

Българките финишираха за 1:14:38,0 часа, откакто не съумяха да поразят две цели и направиха спомагателни обиколки. Нашият квартет финишира на 2:34,6 минути зад победителките от Беларус. След България останаха щафетите на Япония и Южна Корея, която разчиташе на две натурализирани рускини.

Беларус завоюва златните медали с време 1:12,03,4 часа. Второ място зае шведското каре, което изостана на 10,7 секунди. С бронза се окичи Франция, на 17,6 секунди.

С триумфа на Беларус Дария Домрачова стана първата жена, спечелила четири златни олимпийски медала в биатлона. Само нейният брачен партньор Оле Ейнар Бьорндален (осем) и Мартен Фуркад (пет) имат повече олимпийски трофеи в този спорт.
Източник: blitz.bg