Българките Елица Костова и Александрина Найденова отпаднаха на четвъртфиналите на

...

Костова и Найденова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки в Китай

Българките Елица Костова и Александрина Найденова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис на червени кортове от сериите " 125К " на WТА в Анин (Китай) с награден фонд 125 хиляди $.

Костова и Найденова загуби от представителките на домакините Го Ханюй и Сун Сюйлю с 4:6, 3:6 за 68 минути.

Българките пропиляха задатък от 4:1 гейма в първия сет, а във втората част китайките направиха нова серия от четири следващи гейма, с цел да поведат с 5:2 по пътя си към триумфа.

Костова и Найденова въпреки всичко заработиха по 375 $ и по 29 точки за международната класация на двойки.