Българките Диа Евтимова и Лия Каратанчева загубиха четвъртфиналните си срещи

...

Диа Евтимова и Лия Каратанчева загубиха четвъртфиналните си срещи на двойки в Орландо

Българките Диа Евтимова и Лия Каратанчева изгубиха четвъртфиналните си срещи на двойки на шампионата по тенис на клей в Орландо, щата Флорида, с награден фонд 25 хиляди $.

Евтимова и Ана Кандиото (Бразилия) пропуснаха мачбол и изгубиха от четвъртите в схемата Робин Андерсън (САЩ) и Илайза Болтън (Австралия) с 4:6, 6:2, 10-12. Българката и бразилката бяха на точка от успеха при 10:9 в шампионския тайбрек, само че позволиха поврат.

Каратанчева и Тифани Льометр (Франция) пък претърпяха проваляне от поставените под номер 3 Далейна Хюит (САЩ) и Катарина Йокич (Сърбия) с 3:6, 0:6. 19-годишната българка нощес беше отстранена и във втория кръг на сингъл, откакто падна от представителката на домакините Виктория Ху с 5:7, 4:6.

Тийнейджърката в сряда започва с влиятелен триумф поединично с 6:2, 6:3 над 92-ата в света и лидерка в схемата на конкуренцията Пана Удварди, записвайки първа победа в кариерата си над тенисистка от топ 100.