Българката Гергана Топалова се класира за финала на турнира по

...

Гергана Топалова ще спори за титлата на тенис турнир в Лисабон

Българката Гергана Топалова се класира за финала на шампионата по тенис на клей в Лисабон (Португалия) с награден фонд 40 хиляди $.

23-годишната Топалова направи поврат и победи петата сложена Карлота Мартинес Сирес от Испания с 4:6, 7:5, 6:4 за 3:10 часа.

Българката преодоля пасив от един сет и 2:5 във втората част, направи серия от пет следващи гейма и след 7:5 изравни резултата. В третата част Топалова изоставаше с 1:3, само че изравни 4:4, след което направи пробив в десетия гейм, с който стигна до крайния триумф.

Така националката на България за " Били Джийн Кинг къп " си обезпечи 42 точки за международната класация и 3257 $, а в разногласието за купата тя ще играе на следващия ден против победителката от мача сред Франсиска Жорже (Португалия) и номер 2 Каратина Заватска (Украйна).

Топалова има шест трофея на сингъл в кариерата си досега от шампионатите на ITF.