Българката Даря Шаламанова отпадна на четвъртфиналите на международния турнир по

...

Шаламанова отпадна на 1/4-финалите на международния турнир в Созопол

Българката Даря Шаламанова отпадна на четвъртфиналите на интернационалния шампионат по тенис за дами на твърда настилка в Созопол с награден фонд 25 хиляди $.

19-годишната квалификантка загуби от Зейнеп Сьонмез (Турция) с 3:6, 3:6 за 69 минути. Шаламанова навакса ранен пробив пасив, само че Сьонмез въпреки всичко взе първия сет със серия от три следващи гейма. Във втората част  представителката на домакините поведе с 3:1, само че позволи поврат.

Българската тийнейджърка въпреки всичко проработи 9 точки за международната класация и 672 $.