България завърши с още два медала участието си на Европейското

...

Сребро и бронз за Саръбоюков и Вълчев в тройния скок на Европейското под 20 г.

България приключи с още два медала присъединяване си на Европейското състезание по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Йерусалим, Израел.
Прочетете още
Двама българи завоюваха медали в тройния скок, откакто Божидар Саръбоюков приключи със сребро, а Лъчезар Вълчев стана бронзов медалист.

Саръбоюков направи персонален връх и приключи с 16.26 м. в тройния скок, което му отреди второто място и среброто.

Вълчев остана зад Саръбоюков с 16.16 м. и завоюва бронзов орден. Той също записа персонален връх.

Европейски първенец с най-хубав резултат на континента за сезона стана естонецът Виктор Морозов, който взе златния орден с 16.45 м.

Така нашите спортисти приключиха с общо четири медала шампионата до 20 години. Божидар Саръбоюков завоюва още един сребърен орден в скок дължина, а пловдивчанката Пламена Миткова завоюва сребро в скока на дължина.

До финали в Израел стигнаха още Христо Илиев на 100 метра (четвърто място) и Тодор Петров (осми в тласкането на гюле).