България завърши на четвъртото, предпоследно място в група С на

...

Ясен Петров изпробва 37 футболисти за неуспешните световни квалификации

България приключи на четвъртото, предпоследно място в група С на международните квалификации. " Тема Спорт " даде любопитни обстоятелства от 8-те мача на националния тим:

Селекционерът Ясен Петров непрекъснато въртеше състава в миналите международни квалификации. Той употребява цели 39 футболисти в 8-те мача от група С на Зона Европа.
 Лечков отговори на Попето: Имаше късмет да се потвърди, не аз съм изпускал дузпа против Малта

" Още в самото начало споделих, че нямаме шансове за Мондиал 2022 "

Единствено халфът Ивайло Чочев бе на терена във всичките квалификационни дуели. Полузащитникът 4 пъти бе титуляр, а още толкоз пъти влизаше като запаса. Той осъществя и едно попадение - донесе домакинския триумф с 1:0 над Литва.

Цели петима вратари пазиха в международните квалификации. Нито един от хората под рамката не записа 3 мача. В по два играха Пламен Илиев, Георги Георгиев и Иван Караджов. Мартин Луков и Даниел Наумов заслужиха доверието на треньорския щаб по един път. Най-много пъти топката от мрежата си вади Пламен Илиев - 5.

Кирил Десподов и Тодор Неделев бяха най-резултатни в състава - вкараха по два гола.

Кирил Десподов бе най-полезният състезател по системата " гол плюс пас " - с изключение на двете попадения направи и 2 асистенции.
 Паро: Ние имаме ли народен тим по футбол?

" Мачът с Швейцария беше злополука "

Кирил Десподов бе и играчът, прокиснал най-вече на терена - 463 минути.

Нито един футболист на България не бе изпъден. Най-груби бяха Валентин Антов и Георги Йомов, които си заработиха по два жълти картона.

България вкара 6 гола - приблизително по 0.75 на дуел. През първото полувреме националите означиха единствено едно попадение. Като домакини реализирахме 4 гола, а като посетител - 2.

Димитър Илиев пропусна единствената отсъдена за България дузпа - при 1:3 против Литва във Вилнюс.

Трикольорите инкасираха 14 попадения - приблизително по 1.75 на мач. У дома позволиха 6, а като посетител 8. Головете в нашата врата бяха по равно през първото и второто полувреме - по 7. Най-пропускливи възпитаниците на Ясен Петров бяха в заключителните 15 минути на мачове. Тогава позволиха 4 попадения.