Христо Проданов: „Непокорна България“ е моралната и управленска алтернативата на модела „Борисов-Пеевски“
" България заслужава освен това от Борисов и Пеевски, нещо по-добро. И „ Непокорна България “ се учреди от хора, които осъзнават това и виждат, че до момента в който Борисов и Пеевски са отпред на тази страна, нищо положително не ни чака ".
Това съобщи пред БНР Христо Проданов – част от Изпълнителния съвет на " Непокорна България ". Новата групировка излезе със мощна поръчка да бъде моралната управническа опция на настоящето ръководство. Лидерът на „ Непокорна България “ Корнелия Нинова показа проект за мощна икономическа стратегия с акценти върху другите браншове.
" Знаете, в историята огромните промени са осъществявани от самостоятелни, непримирими, непокорни хора. Именно такива бяха хората, които през вчерашния ден участваха в основаването и в Учредителното заседание на " Непокорна България ". Виждам, че от ден на ден и повече набираме известност и от ден на ден и повече хора желаят да се влеят в нашите редици, което ми дава много вяра, че в действителност българите не сме се примирили, не сме се предали и в действителност може да се случи огромната смяна в България и тя да тръгне по пътя на развиването, а не по пътя на застоя и упадъка, в който сме в последните години ", съобщи Христо Проданов.
И запитан за Българска социалистическа партия, отговори: „ Българска социалистическа партия е на Пеевски, след преврата, който беше осъществен. И да - има много разочаровани хора ".
" Нашият капацитет и нашият избор на фрагменти, на хора, е на първо място тези над 70% негласуващи българи, които под една или друга форма са били лъгани от другите политически партии, разочаровани от това, което са правили партиите, за които са дали своят вот, откакто бъдат в Народното събрание. Ние можем да гледаме хората в очите. Няма такива, които сме предали и които сме продали, каквото и да ни е коствало това обратно в годините ", безапелационен бе Христо Проданов.
Той акцентира, че всеки, който е против модела „ Борисов-Пеевски “, който има вяра, че опция има, е добре пристигнал в " Непокорна България ".
По думите му сега цялото ляво, огромното ляво обединяване, по този начин прокламирано преди изборите, се е прегърнало с Борисов и Пеевски. " Те споделят полезностите на Борисов и Пеевски ", уточни Христо Проданов като акцентира, че упоритостта на „ Непокорна България “ е да съставлява достоверното ляво и лявомислещите хора в България. И добави:
" Механичното обединяване на водачи и партии, които са с по един файтон хора, съгласно нас няма никакъв смисъл. Политика се прави въз основата на хрумвания, правила и полезности, а не въз основата на това няколко индивида да се уредят във властта ".
„ Пеевски е водач на паралелната страна “, безапелационен бе Христо Проданов в отговор на въпроса държи ли се Пеевски като ляв водач.
„ България се нуждае от съществени промени - " от рязане до кокал ". Този израстък е овладял цялата страна. Всичко, което ни заобикаля, би трябвало да бъде конструирано по извънредно нов и чист метод, тъй че да стартира да работи в интерес на хората, а не както до момента – в интерес на мафията и паралелната страна. Това би трябвало да бъде направено от непокорни българи – такива, каквито членуват при нас, в " Непокорна България ", съобщи Проданов.
Попитан за връзките към президента, той бе безапелационен: „ Позицията ни - и преди, и в този момент по отношение на президента и президентската институция постоянно е била кардинална. Когато направиха измененията в Конституцията и вкараха тъй наречените домова книга, промени, които виждаме, че не доведоха до нищо положително, а единствено бетонираха Борисов и Пеевски, даже посредством служебните държавни управления, във властта - нашата позиция бе, че служебните държавни управления би трябвало да продължат да бъдат назначавани от президента. Ние защитихме позицията на президента. Но, когато има контракти като „ Боташ “, които нанасят големи вреди на страната, националния ни интерес и българските жители, тогава няма по какъв начин да пазиме дейностите на президента и служебния му кабинет “, даде образци Христо Проданов.
„ Този парламент е подправен, той е мъртвороден, такова е и държавното управление. Ще ви върна в 2020 година когато бяха митингите и всички бяхме на площада против Борисов и Пеевски. Всички, с изключение на нас, под една или друга форма, настройка или сглобка, седнаха в скута на Борисов и Пеевски. Затова се обръщаме към чистите, самостоятелните и непокорните хора, които имат вяра, че тази смяна е допустима “, уточни Проданов в политическия диалог.
„ Непокорна България “ ще работи за привикване на Велико национално заседание, удостовери посланието на форума от през вчерашния ден Христо Проданов. По думите му болшинство за смяна в Конституцията би могло да пристигна през интензивност на негласуващите, които да изберат обединения, които желаят такава смяна.




