България започна с победа участието си на световното първенство по

...

Националите ни по волейбол до 21 години победиха Канада в първия си мач от световното в Бахрейн

България стартира с победа присъединяване си на международното състезание по волейбол за мъже до 21 години в Бахрейн. В среща от група " С " българите се постановиха с 3:1 (25:12, 21:25, 25:20, 27:25) против Канада.

" Трикольорите ", водени от треньора Андреа Буратини, направляваха напълно първия и третия гейм, само че не триумфа да наваксат изоставането си във втория.

В четвъртата част, която се оказа решителна в дуела, играта беше равностойна и съвсем през лятото време вървеше точка за точка, само че в края България завоюва трагично с 27:25.

Капитанът на българския отбор Александър Николов беше най-резултатен със 17 точки, а съотборникът му Георги Татаров добави още 13 точки.

Брендън Милс и Кейдън Шмид се отличиха с по 17 точки в интерес на канадския отбор.

В събота България ще се изправи против Индия.