България записа втора победа на световното първенство по волейбол, провеждащо

...

България не остави шанс на Пуерто Рико, продължава напред на световното

България записа втора победа на международното състезание по волейбол, провеждащо се у нас и Италия. " Лъвовете " смачкаха новобранеца Пуерто Рико с 3:0 (25:16, 25:18, 25:21) в дуел от четвърта група, игран в зала " Конгресна " във Варна. Така отборът на Пламен Константинов се класира за идната фаза на шампионата.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров. Стартовата шестица за Пуерто Рико бе Пабло Гузман, Анхел Перес, Маурис Торес, Секуел Санчес, Джонатан Родригес, Джеси Колон и либеро Арнел Кабрера Ривера.

Срещата стартира извънредно оспорвано, като резултатът ле изравняван 6 пъти, като изравнителната точка за Пуерто Рико при 6:6 пристигна след видео повтаряне. България поведе с 2 точки при първото техническо спиране - 8:6, след точка на Николай Пенчев от начален удар. След спирането националите ни продължиха с положителната си игра и с отлични офанзива стартира да усилва преднината си, която доближи до 7 точки при второто техническо спиране с ас на Валентин Братоев. До края на първата част домакините нямаха проблеми и я завоюваха с 25:16.

Гостите започнаха по-добре втората част и поведоха с 2 точки при 3:1 и 4:2, само че след чудесна офанзива на Валентин Братоев и обсада на Светослав Гоцев България изравни. Пуерто Рико още веднъж дръпнаха с 2 точки, само че националите освен изравниха при 7:7, само че и поведоха при първото техническо с 8:7 след видео повтаряне. България продължи да усилва преднината си, която стана 4 точки при второто техническо спиране - 16:12. Домакините поведоха с 5 точки при 21:16 с ас на Николай Пенчев и треньорът на гостите Осуалд Камерон изиска отмора. След нея Николай Пенчев осъществя нов ас. До края на гейма българите бяха безгрешни и взеха втората част с 25:18

След две равенства при започване на третата част България поведе с 2 точки, само че Пуерто Рико незабавно изравни. Последва още едно тъждество и гостите поведоха с 2 точки при 7:5 и Пламен Константинов изиска отмора. След нея със сбъркан сервиз и две страхотни блокади на националите ни България водеше с 8:7 при първото техническо спиране. Домакините продължиха с положителната си игра и при второто техническо спиране към този момент водеха с 16:11. Националите ни позволиха гостите да понижат изоставането си до 2 точки при 23:21 и Пламен Константинов взе спиране. След него България осъществя две следващи точки и завоюва гейма с 25:21 и надлежно мача с 3:0.

В класирането в групата водачи са Полша и Иран с по 6 точки от две победи в два мача и геймово съответствие 6:1, пред България също с 6 точки, само че след 3 мача и геймово съответствие 7:3, следват Финландия с 3 точки от 2 мача, Куба има 0 точки от 2 мача и геймово съответствие 2:6, а финален е отборът на Пуерто Рико без точка след 3 загуби от 3 мача и без извоюван гейм.

Срещите в групата не престават на следващия ден. В 17.00 часа играят Иран и Куба, а от 20.30 часа е дуелът сред Полша и Финландия.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Николай Пенчев, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

ПУЕРТО РИКО: Анхел Перес, Морис Торес, Джеси Колон, Секиел Санчес, Еди Ривера, Джонатон Родригес - Денис Дел Вале-либеро
Източник: btvnovinite.bg