България загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в контролна

...

Автогол и комичен червен картон при загуба на България от Босна и Херцеговина

България загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в контролна футболна среща, играна на " Лудогорец Арена " в Разград.

При студено време и малобройна аудитория избраниците на селекционера Петър Хубчев не впечатлиха с изявите си и изгубиха първия си мач през 2018 година.

Автогол на Васил Божиков в 20-а минута се оказа единственото попадение в мача и то донесе триумфа на гостите.
Българите приключиха с понижен състав след червен картон на резервата Мартин Райнов, който съумя да си изкара два жълти картона за 25 минути на терена и напусна прибързано игрището.

Българският тим имаше териториално предимство през първото полувреме и видимо диктуваше темпото, само че мъчно създаваха голови обстановки.

Гостите, в чиито редици се отличаваха имената на Един Джеко от Рома и Миралем Пянич от Ювентус, поведоха още с първата си по-сериозна офанзива. Попадението падна в 20-а минута, когато Колашинац центрира остро от ляво, Кодро засече топката и след рикошет в тялото на Васил Божиков влезе в мрежата - 0:1.

Последваха положителни офанзиви за България, само че вратарят на Босна Ибрахим Шехич се намеси ловко след удари на Георги Миланов и Михаил Александров.

Четири минути преди почивката Кенан Кодро направи очевиден пропуск, откакто получи топката от дясно, само че от 4-5 метра прати топката в навън.

След почивката и двата тима смъкнаха оборотите и забавните моменти пред двете порти на процедура липсваха.

В 63-а минута селекционерът Петър Хубчев пусна в игра Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев и незабавно по-късно българите проведоха рискова офанзива, приключила с удар на Десподов, само че вратарят Шехич избави.

В 88-а минута Мартин Райнов опита да вкара топката с ръка, за което получи втори жълт и надлежно червен картон.

България: Пламен Илиев, Васил Божиков, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски (75-Страхил Попов), Петър Занев (81-Тодор Неделев), Георги Костадинов, Михаил Александров, Георги Миланов (63-Мартин Райнов), Ивайло Чочев (63-Симеон Славчев), Ивелин Попов, Спас Делев 63-Кирил Десподов)

Босна и Херцеговина: Ибрахим Шехич, Самир Мемишевич, Ермин Бичакчич, Ервин Зуканович, Сеад Колашинац, Мухамед Бешич (84-Гойко Чимирот), Елвис Шарич (46-Харис Медунянин), Миралем Пянич, Кенан Кодро (46-Дени Милошевич), Харис Дулевич (69-Горан Закарич), Един Джеко (76-Смаил Превляк)
Източник: btvnovinite.bg