България все още не изпълнява напълно минималните стандарти за премахване

...
България все още не изпълнява напълно минималните стандарти за премахване
Коментари Харесай

Държавният департамент на САЩ с остри критики за България

България към момента не извършва изцяло минималните стандарти за унищожаване на трафика на хора, само че поставя обилни старания в тази посока. Това се показва в последния отчет за трафика на хора на Държавния Департамент на Съединени американски щати. В документа се споделя, че макар пандемията от COVID-19 българското държавно управление е демонстрирало по-големи старания при битката против трафика на хора.

Сред маркираните позитивни стъпки са увеличението на финансирането за национална тактика, предоставяне на повече средства за деца в спешните центрове и съдействие на интернационалната сцена, което включва основаване на листовка за работещите в чужбина българи с информация за техните права.В същото време ръководещите не са изпълнили минимални стандарти в няколко основни области, се споделя още в отчета. Сред тях са незначителните присъди против болшинството от наказани трафиканти. Нещо, което съгласно документа, може да подкопае напъните за оправянето с казуса. В отчета е добавено „ Корупцията измежду органите на реда и правосъдните органи продължава да пречи на напредъка и хипотетично съучастие в закононарушения, свързани с трафик (на хора), продължава да съществува безнаказано. “
 Държавният департамент на Съединени американски щати включи Русия в листата на страните, в които се прави трафик на хора Държавният департамент на Съединени американски щати включи Русия в листата на страните, в които се прави трафик на хора
В отчет на Държавният департамент на Съединени американски щати Русия е упрекната, че „ интензивно подкрепя “ насилствената употреба на служащи...

България също е показана като една от страните, които са съществени източници на трафик на хора в Европейския съюз. Това е 21-ят отчет на Държавния департамент по тематиката, в който са показани 188 страни.

Всяка страна е сложена в несъмнено равнище. Страните от първи кръг съблюдават интернационалните стандарти. Тези от второто равнище, измежду които е и България, e значимо да покажат напредък при съблюдаване на стандартите. Ако попаднат в трети кръг това значи, че страните не поставят старания да реализират минималните условия и това може да докара до рестрикции, осведоми БНР.

Тази години 17 от страните са изправени пред евентуални американски наказания, защото се счита, че не са създали задоволително за битка с трафика на хора. Критика беше отправена и към някои американски съдружници като Нова Зеландия, Португалия, Израел и Норвегия, които от първи попаднаха във втори кръг. Новият отчет покрива интервала от 01 април 2020 година до 31 март 2021 година и в него се акцентира, че пандемията е изложила милиони на риск от употреба и e отместила вниманието на държавните управления настрана от оправянето с трафика на хора.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР