България триумфира на Европейската купа по кикбокс Karlovac Open“ в

...

България зае второ място в комплексното класиране на Европейската купа по кикбокс в Карловац

България победи на Европейската купа по кикбокс „ Karlovac Open “ в Хърватия. Това е първото интернационално съревнование в бойния спорт за 2023 година, оповестиха от пресцентъра на родната федерация.

Родните кикбоксьори бяха 94-ма във всички възрасти , като участваха в общо 208 игрови категории в другите стилове. България се подреди на второ място в комплексното класиране по медали от 28 страни участници, 215 клуба и 2217 декларирани състезатели. Кикбоксьорите ни завоюваха 38 златни, 27 сребърни и 29 златни медали.

Огромен триумф на татами реализираха клубовете „ Масару “ с актив от 17 златни, 12 сребърни и 12 бронзови оценки. След тях в челната тройка се подреждат Семеен кодекс „ Стар Тийм “ със извоювани 13 златни, 10 сребърни и 12 бронзови оценки и Семеен кодекс „ Радулов “ с 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медали. Златно отличие на татами печели и Семеен кодекс „ Скаптопара “.

В конкуренцията на кръг със 2 златни и 1 сребърно оценки се прибират възпитаниците на Семеен кодекс „ Бултрас Файт Клуб “. Сребърен орден при своя дебют на Европейската купа „ Karlovac Open “ завоюва и Семеен кодекс „ Вокил “.

Източник: iskra.bg