България ще посрещне Белгия, като мачовете ще се играят на

...
България ще посрещне Белгия, като мачовете ще се играят на
Коментари Харесай

България посреща Белгия на клей корт в зала за Купа „Дейвис“


България ще посрещне Белгия, като мачовете ще се играят на клей на закрито на 7 и 8 февруари 2026 година в зала „ Колодрума “ в Пловдив.

Решението за изискванията за игра бе оповестено на конференция на БФТ.

За първи път в историята страната ни ще бъде измежду най-хубавите тимове в международното отборно състезание за Купа „ Дейвис “, след впечатляващата победа над Финландия в Пловдив през септември предходната година.

Билетите за срещата сред България и Белгия ще бъдат пуснати в продажба от през днешния ден (9 януари) в мрежата на Eventim, а всички мачове ще се излъчват директно по NOVA и NOVA Sport.

В националната селекция се завръща Илиян Радулов, който пропусна дуела против Финландия поради травма, само че беше част от отбора при триумфа над Румъния при започване на предходната година.

В състава са включени още Иван Иванов, Александър Василев, Пьотр Нестеров и Александър Донски, а в лагера на тима ще взе участие и Янаки Милев.

Подготовката на тима ще стартира на 1 февруари в Пловдив.

„ Тогава кортът ще бъде подготвен и всички състезатели ще бъдат налице. Календарът е подобен, че Откритото състезание на Австралия ще е завършило и всеки ще има време както за адаптация, по този начин и за пълноценна подготовка. Радваме се, че още веднъж сме в Пловдив – град, в който постигнахме едни от най-големите си триумфи и където се усещаме като вкъщи “, разяснява капитанът Валентин Димов.

За първи път националният тим на България ще играе на клей корт в зала, като настилката ще дойде от Унгария.

Белгия игра на полуфинал в последното издание на Купа „ Дейвис “, като втората им ракета Рафаел Колиньон победи Григор Димитров на шампионата в Бризбън, а първата им ракета Зизу Бергс е на полуфинал със страната си в отборния шампионат „ United Cup “.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР