България ще получи 1 млрд. евро от ЕК през юниБългария

...
България ще получи 1 млрд. евро от ЕК през юниБългария
Коментари Харесай

България ще получи 1 млрд. евро от ЕК през юни

България ще получи 1 милиарда евро от Европейска комисия през юни
България ще получи над 1 милиарда евро през юни по Националния проект за възобновяване и резистентност. Сумата включва поисканото от страната ни четвърто заплащане по проекта в размер на 900 млн. евро и разплащане на замразените поради липса на промени в антикорупционната комисия близо 370 млн. евро.

Това заяви пред  bTV вицепремиерът по еврофондовете Атанас Пеканов. Очаква се през днешния ден Пеканов да даде брифинг в Министерския съвет с елементи към заплащанията.

„ За пет години България получи половината от средствата по ПВУ. Остават три месеца да получим другата половина. Залогът е близо 3 милиарда евро в идващите три месеца “, разяснява Пеканов, представен от БНР. Придвижването на забавените закони, изисквани по Националния проект за възобновяване и резистентност, бе една от първите задания на държавното управление.

По данни на служебния кабинет До края на август страната би трябвало да разплати близо 4 милиарда евро по ПВУ. Заради софтуерното закъснение в изплащането на средствата държавното управление има намерение да изтегли авансово нов дълг. Последното пето заплащане по проекта е в размер на 1.6 милиарда евро.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР