България ще има представител в осминафиналите в Купата на Лигата

...

Наш вратар на 1/8-финал в Англия

България ще има представител в осминафиналите в Купата на Лигата – Димитър Евтимов. 25-годишният вратар игра 90 минути при успеха на неговия „ Бъртън Албиън “ над „ Бърнли “ с 2:1. Третодивизионният отбор губеше с 0:1 на почивката след гол на Кевин Лонг. През второто полувреме Лиъм Бойс изравни, а Джейми Алън означи победното попадение в 83-ата минута, с който тимът от Висшата лига напусна конкуренцията.

„ Бъртън “ ще играе на осминафиналите за първи път в историята си. За Евтимов това бе втори дуел за тима, откакто дебютира преди 10 дни против „ Съндърланд “ (2:1).

Българинът изигра отличен мач против „ Бърнли “. Евтимов впечатли със ужасно избавяне след удар на Крис Ууд малко преди „ Бъртън “ да поведе в резултата. Стражът се отличи и с някои прелестни подавания към играчите в предни позиции. При 1:1 геният от школата на „ Чавдар “ (Етрополе) имаше и шанс, откакто удар на Ашли Барнс нацели гредата.
Източник: trud.bg