България постигна изключителна победа с 3:2 при домакинството си на

...

Изключителна победа: Бихме Швеция с 3:2

България реализира изключителна победа с 3:2 при семейството си на Швеция от група „ А “ на международните квалификации.

Двубоят се игра на националния стадион „ Васил Левски “. Националният селекционер Петър Хубчев съумя да преобрази България след провалянето в Беларус.

„ Трикольорите “ демонстрираха голямо предпочитание, себераздаване, неотстъпчивост и дух, с който реализираха първа победа над шведите от 50 години насам.

Станислав Манолев откри резултата в 11-та минута, като по този метод означи първия гол в шведската врата от 1993 година насам. Пламен Илиев избави дузпата, която шведите получиха право да изпълнят в 16-та минута.

Вратарят на България избави удара от бялата точка на Емил Форсберг. Швеция въпреки всичко съумя да изравни резултата в 29-та минута след гол на Микаел Лустиг.

България още веднъж излезе напред в резултата с гол на Георги Костадинов в 33-та минута. Швеция изравни резултата в 44-та минута след попадение на Маркус Берг.

Победата за България пристигна в 79-та минута с гола дело на Ивайло Чочев.

Футболистите на България демонстрираха доста добра тактическа дисциплинираност.
Източник: dariknews.bg