България победи Турция с 4:3 (2:2, 0:1, 1:0, 1:0) след

...

Бихме Турция на хокей и завършихме на второ място

България победи Турция с 4:3 (2:2, 0:1, 1:0, 1:0) след продължение и приключи на второ място в трета дивизия на международното състезание по хокей на лед за мъже.

Георги Искренов и Веселин Диков дадоха преднина на България с голове до шестата минута на срещата в Република Южна Африка, само че турците направиха цялостен поврат с шайби на Емре Фанер (12' и 15') и Омер Карс (34').

Вратарят Димитър Димитров беше изваден от игра за последните офанзиви и българите стигнаха до равнене посредством Мартин Бояджиев минута и 10 секунди преди края на третата част, а в следствие вкараха и в продължението. Точен за крайното 4:3 беше Даниел Дилков след 2:52 минути игра в заключителната част.

Димитров избави 31 удара на вратата си и България завоюва последния мач в трета дивизия. По този метод националите приключиха втори при тъждество в точките с първенеца Грузия.