България отново триумфира със златен медал на международно състезание във

...

Екатерина Атанасова отново на световния връх

България още веднъж победи със златен орден на интернационално съревнование във фетбола на маса (джаги). От 15 до 18 септември в Санкт Вендел, Германия се организираха международните серии на маса Леонхарт.

В надпреварата взеха присъединяване над 400 състезатели от целия свят. България имаше своите представители от разнообразни клубове по джаги в страната. Най-многобройни бяха състезателите от клуб „ Джагоарс” София.

Българите взеха присъединяване във всички публични и неофициални дисциплини на влиятелното съревнование и реализираха обилни триумфи.

След върховите достижения на масите Роберто спорт през 2012 и Гарландо през 2015, както и огромната международна купа през 2013 година, Екатерина Атанасова доближи още един международен връх в спортната си кариера – този път на маса Леонхарт.

Българката пребори всички съпернички по пътя си в елиминационната фаза на надпреварата и завоюва златния орден при дамите на Световните серии на Леонхарт за тази година. На финала Атансова надделя швейцарката Саманта Ди Паоло в трагична игра, откакто бе поведена с резултат 2:0 игри. Екатерина сподели още веднъж мощ на духа и класна игра като обърна мача в своя изгода – изравни игрите, взе изрично последния гейм и завоюва с резултат 3:2. Това е следващото златно отличие за българката и необикновен триумф за нашата страна.

По същото време и на същото място се организира и Мастер шампионат – съревнование на мултитейбъл измежду най-елитните състезатели в света. В него взеха присъединяване трима българи – Екатерина Атанасова, Благовеста Герова и Станислав Георгиев. Атанасова се класира на четвърта позиция, а Благовеста Герова зае пето място.

В първия ден от интернационалния шампионат в Санкт Вендел се организира отборно съревнование. В него българите се показаха с три тима. Отборът от джагоарите Юлиан Пенев, Марио Томов, Максимилиян Бояджиев и Евтим Янков се класира девети в семи-про категорията, а „ Хипнотизиращите ангели” – Иво Пиларски, Мито Митов, Станислав Найденов, Йордан Зайков завоюваха първо място в руки категорията. Така още в първата изиграна дисциплинираност нашите състезатели завоюваха медали и купа от интернационалното съревнование.

В петъчния ден в дисциплините по единици при мъжете най-хубави резултати измежду българите доближиха Юлиан Пенев, Иво Пиларски и Станислав Георгиев, които се класираха в про категорията и доближиха до 65 позиция. Йордан Зайков се класира седемнадесети в семи-про. При дамите Екатерина Атанасова е първа в про категорията, Благовеста Герова е девета, а Деметра Блажева зае пета позиция в семи-про. При децата българинът Денис Бисеров сграбчи бронзовия орден в про категорията, а Марио Томов се класира девети.

В надпреварите по двойки при мъжете най-хубави резултати реализира двойката Милан Марков – Станислав Георгиев, които се класираха на 33 място в про категорията, Мито Митов и Йордан Зайков останаха 65-ти в същата категория. както и Юлиан Пенев, дружно с колегата си от Англия Вито Милиоре. Иво Пиларски и Станислав Найденов са девети в семи-про категорията.

При дамите на двойки Атанасова – Герова заеха девета позиция в про категорията, а Деметра Блажева и Александра Новкова-Лазова станаха първи в семи-про категорията и донесоха следващите златни медали за България от международното състезание. При джуниърите Томов – Бисеров се класираха пети в про категорията.

В микс дисциплината съвсем всички двойки с българско присъединяване - Светлана Жечкова с колегата си от Австрия – Саша Гючех, джагоарите Атанасова – Пенев, двойката Бисеров – Новкова-Лазова, Марков – Блажева, Георгиев – Сарбулеску /Румъния/ се класираха на 33-то място.

Завиден триумф реализира и джагоарската двойка Иво Пиларски – Станислав Найденов, които заеха девето място и в двете дисциплини - Класик оупън дабълс и Спийдбол оупън дабълс. При дамите Атанасова - Герова заеха пето място в Спийдбол дисциплината. Сребърни и бронзови медали завоюва джуниърската ни двойка Томов – Бисеров, надлежно в Спийдбол и Класик дисциплините.

Иво Пиларски с колегата си от Италия Франческо Москуза станах девети в петъчното дип съревнование.

В очакване сме на следващото Световно състезание, което ще се организира тук, в България – Roberto Sport Sofia International Series 2016 – от 28 до 30 октомври в зала Фестивална. Заповядайте!