България остава водеща в ЕС по дял на хората в

...
България остава водеща в ЕС по дял на хората в
Коментари Харесай

Водещи сме в ЕС по дял на хората в тежки материални лишения, но отчитаме най-голям спад

България остава водеща в Европейски Съюз по дял на хората в тежки материални ограничения , само че регистрира максимален спад на този дял , демонстрира нова статистика на Евростат за 2018 година

Страната ни е единствената в Общността, в която над 20% от популацията изпитва тежки материални ограничения.
 България е водеща в Европейски Съюз по тежки материални ограничения за хората
България е водеща в Европейски Съюз по тежки материални ограничения за хората

30% от българите живеят в ограничения спрямо 0,8% в Швеция

До България (20,9%) се подреждат Румъния (16,8%) и Гърция (16,7 на сто) . На противоположната страна са страните, в които делът на хората в тежки материални ограничения е под 2,5 на 100. Това са Швеция (1,1% през 2017 година ), Люксембург (1,2% през 2017 г.) и Холандия (2,4 на сто).

През 2018 година 6,2% от популацията или 31 милиона души в Европейски Съюз са изпитали тежки материални ограничения . Това значи, че не могат да си разрешат минимум четири от следните неща, които се възприемат от множеството хора като желателни или нужни, с цел да имат съответен живот: да си заплащат сметките навреме; да държат дома си съответно топъл; могат да се оправят с непредвидени разходи; хапват месо (или риба) редовно; могат да си разрешат една седмица отмора отвън дома; телевизия, пералня, кола и телефон.

Данните от 2018 година отразяват продължаващия спад на каузи на хората , които изпитват тежки материални ограничения в Европейски Съюз от пика 9,9% през 2012 година

Домакинствата с един човек са най-засегнати (9,1%), в случай че не зависят от помощта на децата си. 13,2% е делът на семействата от един възрастен и деца, които търпят тежки материални ограничения. Делът на семейства с двама или повече възрастни е доста по-нисък: 4,4% без деца и 5,7% с деца.

Средният дял в Европейски Съюз е понижен с 0,4% през 2018 година от 6,6 на 100 през 2017 година Най-голям спад е регистриран в България ( от 30,0% през 2017 година до 20,9% през 2018 година , което е -9,1 процентни пункта). След това са Гърция (от 21,1% до 16,7%) и Унгария (14,5% до 10,1%).

Увеличение има във Финландия с 0,7%, от 2,1% през 2017 година до 2,8% през миналата година, Франция (0,6%, от 4,1% през 2017 година до 4,7 на 100 през 2018 г.), Англия (0,5%, от 4,1% през 2017 година до 4,6% през 2018 г.) и Дания (от 3,1% през 2017 година до 3,4% през миналата година).
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР