България направи 1:1 срещу Северна Македония в първия си мач

...

България с равенство срещу Северна Македония, отмениха дузпа за “лъвовете“ в края

България направи 1:1 против Северна Македония в първия си мач от Лигата на нациите. Десподов откри в 13-та минута за България, а Милан Ристовски изравни.

Десподов пусна към Неделев, който с едно допиране изведе великолепно Десподов, а той чукна топката около вратаря Димитревски и вкара за 1:0.

Следващият мач на националите в Лигата на нациите е в неделя - домакинство на Грузия.

В 22-та минута Барди стреля, а топката се удари в главата на Николай Михайлов. Българският вратар получи здравна помощ и продължи дуела.

В 40-та минута Елмас стреля, само че ударът му мина около вратата.

В 48-ата минута Милан Ристовски насочи удар, само че право в ръцете на Михайлов. Две минути по-късно Северна Македония изравни резултата. След безредие в наказателното поле топката стигна до Ристовски, който я прати във вратата на България - 1:1. В 60-ата минута Михайлов блокира топката след рисков изстрел.

Четири минути по-късно Неделев центрира от свободен удар.

Георги Минчев надскочи всички в наказателното поле и насочи удар с глава, само че неакуратен. В добавеното време на срещата реферът отсъди дузпа за България. Тогава Мартин Минчев насочи удар, а топката се удари във футболист на гостите, само че откакто прегледа обстановката с ВАР съдията, я анулира.

България: Николай Михайлов, Иван Турицов, Андреа Христов, Петко Христов, Антон Недялков, Георги Миланов, Филип Кръстев, Ивайло Чочев, Тодор Неделев, Кирил Десподов, Атанас Илиев

Северна Македония: Столе Димитриевски, Дарко Чурлинов, Дарко Велковски, Висар Муслиу, Езджан Алиоски, Елиф Елмас, Енис Барди, Стефан Спировски, Стефан Ашковски, Милан Ристовски, Александър Трайковски

Снимка: Sportal.bg
Източник: trafficnews.bg