България е в топ 4 на Европейското първенство по волейбол

...

Младите волейболни национали на полуфинал на Европейското

България е в топ 4 на Европейското състезание по волейбол за мъже под 17 години. Тимът ни, воден от селекционера Десислава Величкова, се наложи над Турция с 3:1 (25:13, 18:25, 25:21, 25:18), с което се класира за полуфиналите на шампионата на Стария континент в Подгорица, Черна гора.

Днес " трикольорите " реализираха пети следващ триумф на ЕвроВолей 2023 и събраха 15 точки, с което не можем да бъдем изместени от първите две места в Група I. Ние оставаме единственият тим в потока без проваляне, макар че в първи мач загубихме гейм. Остават още два мача в групата – против домакина Черна гора (26.07) и Гърция (27.07).

Полуфиналът е в събота.

Двубоят против Турция през днешния ден продължи 98 минути. Именно против южните ни съседи играхме край на Балканското състезание по-рано през месеца и спечелихме с 3:0.

Двубоят в този момент стартира оспорвано с леко преимущество за българите. В средата на първия гейм успяхме да се откъснем и даже да създадем двуцифрена разлика (20-10), а по този начин с лекост да затворим при 25-13.

download 7

Началото на втория гейм още веднъж бе равностойно, само че този път Турция се откъсна с няколко точки. На моменти ги доближавахме на 2, само че те не изпуснаха водачеството си и изравниха след 18-25.

Третата се поправихме, въпреки да имаше и малко драма в края. Поведохме с 6 точки в средата (16-10), само че допуснахме да ни изравнят (20-20). Все отново в идващите минути записахме 5 против единствено 1 точка за противника – 25-20.

download 6

Националите ни се активизираха в четвъртия гейм и решително поведоха с 13-6, а разликата в един миг бе 18-9. Турците направиха серия от 4 точки и се приближиха на 3, само че не получиха късмет за поврат. Срещата завърши след 25-18.

Пореден мощен мач направи Константин Манолев, който приключи с 19 (4 блока, 4 аса), капитанът Петьо Иванов осъществя 17 точки, а Деян Маринова се включи с 12 (2 аса).

Източник: novsport.com