България е сред най-засегнатите държави в ЕС от американските мита
България е измежду страните в Европейския съюз, които са понесли най-сериозни последствия от митата, въведени от Съединените щати през април 2025 година Това демонстрира нов взаимен разбор на Фондация " Приложни проучвания и връзки " и Глобалния алианс за търговски и иновационни политики (GTIPA), отдаден на икономическите резултати от американските търговски ограничавания върху Европейския съюз и България.
Изследването обгръща 25 страни, измежду които 10 европейски, и наблюдава интервала от април 2025 година до март 2026 година, заяви Българска телеграфна агенция. Данните демонстрират, че износът на Европейския съюз към Съединени американски щати е намалял с 13,7% през първата година след въвеждането на митата, а комерсиалният остатък на Европейски Съюз се е свил с 35,6%.
Изследването обгръща 25 страни, измежду които 10 европейски, и наблюдава интервала от април 2025 година до март 2026 година, заяви Българска телеграфна агенция. Данните демонстрират, че износът на Европейския съюз към Съединени американски щати е намалял с 13,7% през първата година след въвеждането на митата, а комерсиалният остатък на Европейски Съюз се е свил с 35,6%.
Източник: inews.bg
КОМЕНТАРИ




