България е изнесла индиректно за Украйна оръжия за около 5

...
България е изнесла индиректно за Украйна оръжия за около 5
Коментари Харесай

Кирил Петков: За 164 дни България изнесе индиректно за Украйна оръжие за около 5 млрд. лева

България е изнесла косвено за Украйна оръжия за към 5 милиарда лв., като това е станало единствено за 164 дни. Износът е станал с поддръжката на американското и британското държавно управление. Това сподели пред Би Ти Ви съпредседателят на " Продължаваме промяната " Кирил Петков.

Той не посочи въпросните 164 дни от по кое време тъкмо са почнали. Проста сметка демонстрира, че от началото на съветската експанзия в Украйна до рухването на държавното управление му предходната година изминават малко по-малко от 200 дни.

По времето на кабинета " Петков " България не можеше да изнася непосредствено оръжие за Украйна поради решение на Народното събрание. По гледище на Българска социалистическа партия в качеството на съдружен сътрудник на " Продължаваме промяната " беше признато да се изпраща единствено филантропична помощ.

“Не бихме променяли нито един от налозите. Трябва да се отстрани налог корупция. Истината е, че със съществуващите данъчни ставки ние имаме вяра, че ще влезем в този % за недостиг ”, съобщи съпредседателят на коалиция " ПП-ДБ " Кирил Петков в предаването “120 минути ”. Той акцентира, че изрично няма да поддържат налог за свръхпечалба.

“Енергийните помощи не идват от бюджета, а от енергийните сдружения. Което значи, че действително помощите не дават недостиг в бюджета. Има преразпределяне от енергийните сдружения към другите и не е проинфлационна мярка ”, изясни Петков. 

Той бе безапелационен, че в идващото ръководство " ПП-ДБ " няма да излизат от 3-процентния недостиг. “Миналата година макар всички приказки за огромната страшна зима, завършихме с 2,9% недостиг. Докато държим недостига под 3% рисковете от инфлация поради прекомерно харчене не са там ”, добави Петков.

Според него по този метод бизнесът не може да има бизнес проект и не могат да имат предвидимост. “Една от силите на България е, че имаме ниски налози и те не се трансформират. Това е най-хубавото, с цел да привличаме вложения ”, сподели той.

“Когато ние влязохме в ръководството видяхме, че Национална агенция за приходите основно одитира дребните бизнеси. Ние тогава казахме, че би трябвало да се одитират огромните компании и изключително тези, които имат огромни доходи от страната. Тогава си събрахме ДДС-то ”, безапелационен е Петков.

 


Източници: dnevnik.bg, бТВ

 

 

 

 

Източник: glasove.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР