България е една от най-ранимите геополитически точки, когато става въпрос

...
България е една от най-ранимите геополитически точки, когато става въпрос
Коментари Харесай

Мартин Табаков: В София няма какво да спре хибридния вятър

България е една от най-ранимите геополитически точки, когато става въпрос за участието ѝ в Европейски Съюз и НАТО и такива неща ни въздействат. Когато има обвинявания, би трябвало да има и доказателства. Руската страна не ни е срещнала с такива доказателства. Когато има констатация, само че няма доказателства, това е образец за пропагандна, в съветския случай – хибридна агитация. В София няма какво да спре хибридният вятър.

Това съобщи в студиото на Euronews PrimeTime интернационалният анализатор Мартин Табаков.

„ Трябва да се пита съветската страна заради какви съображения беше намесено името на нашата страна “, уточни Табаков.
Българските служби са длъжни да се задействат, с цел да добием личен фактологичен материал, въз основата на който да опровергаем съветската страна, в случай че тя си разреши да бъде устойчива в своето обвиняване против нас.
„ Не би трябвало да изключваме най-елементарното пояснение, за което знаем, че нормално е и най-правилно – човешка намърливост при отбраната на моста, която е трябвало да обезпечават съветските сили за сигурност “, разяснява още Табаков.

По думите на анализатора съветските удари в Украйна издават безсилието на Русия.
Владимир Путин не може да си разреши да загуби тази война. Ако той изгуби войната в Украйна, ще загуби и личната си власт. За страдание той обвързва личната си политическа орис с това, което се случва в Украйна.
Според Табаков позицията на Радев да не се причисли към декларацията в поддръжка на участието на Украйна в НАТО, подписана от още 9 страни от Централна и Източна Европа, е „ извънредно страхлива “.

„ Никой от нас няма илюзии, че може да стане член на НАТО от днеска за на следващия ден. Единственото нещо, което трябваше да направи българският държавен глава, е да окаже морална, политическа поддръжка за жертвата. Искрено скърбя, че той беше единственото изключение от всички държавни глави на Централна и Източна Европа, който не съумя да се ориентира в тази обстановка, и за жалост не подписа въпросната декларация “, акцентира Табаков,

Той уточни, че договаряния сред Русия и Украйна постоянно може да се случат, само че въпросът е дали ще бъдат резултатни.

„ Устойчивостта на протестиращите в Иран е задоволително показателна за аргументите, заради се случват митингите и за мотивацията на хората. Това би трябвало да алена лампа за режима на Иран. В случая се стачкува за нещо извънредно базово – човешкото достолепие и независимост “, разяснява Табаков митингите в Иран.

Целия диалог вижте във видеото.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР