България дава на Украйна компоненти за ракетите С-300, , за

...
България дава на Украйна компоненти за ракетите С-300, , за
Коментари Харесай

Пентагона:България дава на Украйна компоненти за ракетите С-300

България дава на Украйна съставни елементи за ракетите С-300,, с цел да може тя да ускори своите зенитно-ракетни системи С-300, заяви ръководителят на Пентагона Лойд Остин в Брюксел по време на срещата на министрите на защитата на страните от НАТО.

С-300 е със междинен радиус на деяние

По класификацията на НАТО системата се назовава SA-10. Приета е на въоръжение в Съюз на съветските социалистически републики през 1978 година Предназначена е за защитата на огромни промишлени и административни обекти, военни бази и пунктове за ръководство от удари. Способна е да унищожи балистична ракета и ракетни цели. С-300 става първият многоканален зенитно-ракетен комплекс, кадърен да наблюдава до 100 и да порази до 12 цели по едно и също време.

Системата е на въоръжение в България от 1988 година От страните членки на НАТО още единствено Словакия разполага с такива комплекси.

По-рано през днешния ден Володимир Зеленски изиска от НАТО още оръжие на срещата на Алианса.

Той прикани съдружниците на Украйна да усилят доставките на оръжие, с цел да оказват помощ на страната му да оцелее през зимата. Това се случва по време на първото му посещаване в централата на НАТО от началото на тоталната война с Русия.

Зеленски насочи молба за обезпечаване на противовъздушна защита, ракети с отдалечен обхват на деяние и муниции. Това постановат опасенята, че нападението на Хамас против Израел може да отклони вниманието на основния покровител Съединени американски щати от спора в страната му.

Министърът на защитата на Съединени американски щати Лойд Остин разгласи нов транш от оръжия за Киев на стойност 200 млн. $. Между тях са ракети за противовъздушна защита,. Те ще оказват помощ на Украйна да предотврати предстоящото зимно нахлуване от страна на Русия.

Още вести четете в категория Свят.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР