България да продава на Украйна газ, който ще купуваме по

...
България да продава на Украйна газ, който ще купуваме по
Коментари Харесай

Алексиев след посещението на Зеленски: Предложихме природен газ на Украйна

България да продава на Украйна газ, който ще купуваме по съглашението с турската компания „ Боташ “. Това сподели в ефира на „ Тази събота “ секретарят на президента по икономическите въпроси Христо Алексиев. Той взе участие в диалозите с Володимир Зеленски с Румен Радев.

За някои визитата е историческа и знакова, а за други - не

Служебният кабинет на Радев контракти доставки за идващите 13 години, а през вчерашния ден министър председателят акад. Денков съобщи, че държавното управление му ще се опита да предоговори параметрите на това съглашение поради подозрения, че е неизгодно.

„ Нашето предложение беше употребявайки контракта, който служебното държавно управление подписа с „ Боташ “ за достъп до техни терминали, т.е. до терминалите за полутечен газ, да използваме това съглашение и България да доставя през нейната газопреносна мрежа и през тази на Румъния Украйна с спомагателни количества природен газ с неруски генезис “, сподели Христо Алексиев, консултант на президента по стопански политики.

Подписахме съглашение за съдействие в енергетиката и за задълбочаване на партньорството в отбранителния бранш

Той добави, че огромните количества в съглашението на служебния кабинет са били комерсиална цел и взаимност с други страни, които имат потребност да се диверсифицират, и да получават неруски газ.

Алексиев добави, че предлагането за спомагателни количества за Украйна ще се предложи на настоящия кабинет. 

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР