България 0 : 1 Иран 52′ Източник: 50′ Нова груба

...

България - Иран 0:1, гостите пропуснаха златна възможност да удвоят преднината си

България

0: 1

Иран
 52′  Снимка 632921
Източник:
50′
Нова груба неточност в българската защита докара до 100%-ов късмет за гостите. Алекс Петков подари топката на иранците, а тя доближи до Мохеби, който обаче не откри очертанията на вратата.
45′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45+4′
ПОЧИВКА!
43′  Снимка 632922
Източник:
39′
Българският тим беше развитен от иранците малко преди почивката, само че Виктор Попов се намеси уверено и мазета топката пред погледа на Мохеби, който дебнеше зад тила му и беше на косъм да означи втория си гол в мача.
33′
Около четвърт час преди почивката Десподов проби рисково по левия фланг, само че новото попълнение на ПАОК провали офанзивата на " лъвовете ", откакто опита пас с петичка, който беше разгадан елементарно от иранската отбрана.
24′  Снимка 632924
Източник:
13′
ГОЛ ЗА ИРАН! МОХЕБИ! 13-та минута на мача се оказа съдбовна за националния ни тим. Илия Груев не реши вярно топката, пробвайки с глава да я върне към вратаря Митов. Годос дебнеше зад тила му, открадна топката и центрира към Мохамед Мохеби, който на празна врата нямаше по какъв начин да сбърка и изведе иранците напред в резултата.
8′
Жълт картон за Димо Кръстев , който препъна най-опасния футболист на иранците - Мехди Тареми.
4′  Младен Кръстаич следи деликатно протичащото се на терена
Източник:

Младен Кръстаич следи деликатно протичащото се на терена
3′
Двата тима сътвориха по една рискова офанзива в първите минути на дуела, само че не се стигна до нищо съществено пред вратите.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 12. Димитър Митов 1. Алиреза Байранванд 3. Димо Кръстев 6. Саеид Езотолахи 21. Алекс Петков 14. Саман Годос 4. Илия Груев 3. Ехсан Хайсафи 20. Виктор Попов 4. Шоджа Кализадех 17. Иван Йорданов 7. Алиреза Джаханбакш 8. Андриан Краев 20. Мохамад Мохеби 18. Ивайло Чочев 21. Ахмад Нооролахи 24. Лукас Петков 8. Мортеза Поуралиганджи 11. Кирил Десподов 23. Рамим Разеян 16. Преслав Боруков 9. Мехди Тареми Треньор Младен Кръстаич Амир Галеноеи Резерви 1. Даниел Наумов 23. Иван Дюлгеров 2. Иван Турицов 5. Кристиан Димитров 6. Валентин Антов 7. Доминик Янков 9. Спас Делев 10. Георги Русев 13. Йоан Стоянов 14. Патрик-Габриел Галчев 15. Симеон Петров 22. Илиан Илиев
Националният тим на България приема Иран в надзорен мач довечера. Приятелската среща стартира в 19:00 часа на стадион " Христо Ботев " в Пловдив и ще бъде ръководена от сръбския рефер Лазар Лукич. Двубоят ще бъде генерална подготовка на футболистите на Младен Кръстаич преди гостуването на Черна гора в квалификациите за Европейското състезание в Германия.

Сред отсъстващите в българския отбор са халфът на ФК Лос Анджелис Филип Кръстев, който се причисли към клуба от Калифорния през лятото, както и Мартин Минчев. Футболистът на Спарта (Прага) получи мускулна контузия на крайници, което го извади от проектите на националния селекционер. Заради травма отсътва и централния бранител Петко Христов, на чието място беше викнат Кристиан Димитров от Левски. От по-дълго време с контузии са Светослав Вуцов и Антон Недялков.

Сред новите имена в състава на Кръстаич са Лукас Петков от Гройтер Фюрт, който неотдавна получи български паспорт и е пред дебют с националната фланелка. В такава роля са още вратарят Димитър Митов от шотландския Сейнт Джонстън и нападателят на Арда (Кърджали) Преслав Боруков.

Съперникът на България в днешната контрола Иран взе участие на последните три международни шампионати - 2014, 2018 и 2022 година, като в Катар " персите " победиха с 2:0 тима на Уелс. Сред по-известните имена в състава на гостите са Садех Мохарами от Динамо (Загреб), Али Карими от Кайзериспор, Мехди Тареми от Порто, Алиреза Джаханбакш от Фейенорд и Саман Родос от Брентфорд.