Българите Алберт Попов и Камен Златков отпаднаха в първия манш

...
Българите Алберт Попов и Камен Златков отпаднаха в първия манш
Коментари Харесай

Попов и Златков отпаднаха в първия манш в Шладминг

Българите Алберт Попов и Камен Златков отпаднаха в първия манш на нощния слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в австрийския зимен център Шладминг.

Попов започва с 12-и номер и се движеше доста добре доникъде на трасето, само че направи неточност, мина през един от коловете и завърши присъединяване си.

Камен Златков приключи на 45-о място с 59.16 секунди и не съумя да попадне измежду първите 30, които не престават във втория манш. Българинът остана на 4.97 секунди от водача Хенрик Кристоферсен (Норвегия).

Норвежецът, който беше с първия стартов номер, беше най-бърз по трасето и записа време 54.19 секунди. Втори на 21 стотни от секундата закъснение е представителят на домакините Мануел Фелер. Трети на 30 стотни се класира Лоик Меяр (Швейцария).

От 71 стартирали единствено 50 приключиха първата част от конкуренцията. Вторият манш стартира в 21.45 часа българско време.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР