Българинът Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на двойки на

...

Васко Младенов е четвъртфиналист на двойки в Тунис

Българинът Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $. Младенов и представителят на домакините Анис Горбел победиха участващите с "уайлд кард " италианци Джакомо Дамбрози и Давиде Тортора с 6:7(5), 6:2, 11-9 за 93 минути.

Българинът и тунизиецът на два пъти пропиляха пробив задатък в първата част, в това число и сетбол при 5:4 гейма, след което изгубиха тайбрека с 5:7 точки. Във втората част те позволиха ранен пробив, само че със серия от пет следващи гейма стигнаха до равнене на резултата, а в шампионския тайбрек демонстрираха по-здрави нерви и завоюваха. Следващите им противници ще бъдат поставените под номер 3 французи Дан Аде и Юне Лоран.

На сингъл Младенов, "щастлив губещ " от квалификациите, през вчерашния ден започва с триумф над лидера в схемата Милян Зекич (Сърбия) с 6:0, 2:6, 6:4, а на следващия ден ще играе във втория кръг против квалификанта Аделки Вирджили (Италия).