Българинът Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по

...

Адриан Андреев на полуфинал в Буенос Айрес

Българинът Адриан Андреев се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

Поставеният под номер 6 Андреев победи Филип Кристиан Жиану (Румъния) с 6:2, 6:4 за 1 час и 31 минути.
Българинът нямаше никакви проблеми в първия сет, а във втората част след 4:4 той взе два следващи гейма и затвори мача.

Това е трета поредна победа за Андреев на сингъл в Буенос Айрес. Преди това той отстрани Карлос Лопес Монтагуд (Испания) със 7:6(4), 3:6, 6:2 и Янки Ерел (Турция) с 6:3, 5:7, 6:3.

В спор за място на финала Андреев ще играе против представителя на домакините Факудно Диас Акоста. Поставеният под номер 8 Акоста е 13-и в международната класация.

По-късно през днешния ден Адриан Андреев и Ринки Хиджиката (Австралия) ще играят на четвъртфиналите на двойки юноши против вторите сложени Николас Мехия (Колумбия) и Жилберт Соареш Жуниор (Бразилия).
Източник: btvnovinite.bg