Българин, обявен за издирване от Австрия, е бил арестуван, докато

...
Българин, обявен за издирване от Австрия, е бил арестуван, докато
Коментари Харесай

Арестуваха бившия съдия и депутат от СДС Иван Димов по искане на Австрия

Българин, разгласен за търсене от Австрия, е бил задържан, до момента в който карал на автомагистрала “Тракия ” в посока Бургас, разгласи Министерство на вътрешните работи.
От формалното известие излиза наяве, че за 61-годишния мъж “има европейска заповед за задържане от прокуратурата в австрийския град Велс като обвинен в изпирането на 170 хиляди евро, добити от незаконна активност ”.

Неофициално осведомени с следствието показаха, че арестуваният е някогашният народен представител от ОДС Иван Димов, който в този момент е арбитражен арбитър. Той е бил ръководител на Окръжния съд в Сливен и член на Висшия правосъден съвет, само че напусна през 2010 година
“24 часа ” потърси Иван Димов на мобилния му телефон. Отговори брачната половинка му Антониана Благоева, която изясни, че той не може да приказва сега.
Когато кореспондент на вестника попита дали госпожа Благоева знае аргументите за изненадващото задържане на нейния брачен партньор и дали е наясно, че той е бил търсен от Австрия, тя отговори сбито: “Нямам визия ” и прекъсна диалога.

След задържането на Димов ще бъде задействана процедура по екстрадицията му в Австрия. Възможностите са две - той да се съгласи непринудено да го изпратят там за следствените дейности или да откаже. Тогава ще взема решение съдът.
Димов е известно лице в политическите и правосъдните среди от 90-те години на предишния век. След измененията е арбитър във военния съд в Сливен. От 1992-а правораздава в Окръжния съд в същия град. В оня интервал избухва спор сред български и американски притежатели в сливенското дружество “Декотекс ”. Като арбитър Димов записва смяна на акционерите и приватизационният фонд на Николай Банев “АКБ Форес ” измества американския вложител Реми Евар, който твърди, че вложил 10 млн. $ в завода. Заради правосъдното решение американски сенатори желаят пояснение от тогавашния ни дипломат в Съединени американски щати Филип Димитров, който по-късно е български министър председател, а през днешния ден парламентарен арбитър.
През 1997 година Димов е определен за народен представител от листите на ОДС в 38-ото Народно заседание. Остана там до края на мандата през 2001 година Участва ефективно в промяната на прокуратурата, която дава повече власт на тогавашния обвинител №1 Никола Филчев.
След края на мандата в Народното събрание се връща в Окръжния съд в Сливен и става негов ръководител. След 2004 година работи като редови арбитър. Кандидатства и за Върховния касационен съд, само че Висш съдебен съвет не го избира. През 2007-а обаче Димов въпреки всичко става част от този кадрови орган на правосъдната власт, откакто влиза от парламентарната квота на Движение за права и свободи.
Престоят му във Висшия правосъден съвет завършва през 2010 година, когато самичък подава оставка през октомври 2009 година след абсурда с фамозния бележник на Красьо Черничкия, за който се твърди, че кадрува против възнаграждение в правосъдната система. Справка сподели тогава, че Иван Димов е провел 33 телефонни диалога с него.
След като напусна Висш съдебен съвет, Димов се върна в Окръжния съд в Сливен, само че бе отхвърлен с формален претекст “уронване на престижа на правосъдната власт ”.
От 2010 година до момента е ръководител на частния Международен трибунал към съдружие “Алианс за правно взаимоотношение ”, чийто началник на Обществения съвет е той. Зам. началник е Димитър Абаджиев, а член е Четин Казак, който беше евродепутат от Движение за права и свободи.
Справка в Търговския указател сподели, че Иван Димов взе участие в търговски сдружения и неправителствени организации.
13 години ръководи арбитраж
През последните 13 години Иван Димов е ръководител на Международен трибунал при съдружие за правно взаимоотношение, където извънсъдебно се вземат решение търговски и цивилен разногласия. Арбитражните съдилища са различен прийом, които преди години бяха основани, с цел да се облекчи правосъдната система.
Там се гледат въпроси, свързани с имуществени права, да вземем за пример неплащане на наем, невръщане на заем, прехрана и сходни. Също по този начин може да се попълнят празноти в подписани контракти. Предварително би трябвало да се напише, че разногласието ще се взема решение пред арбитраж.
Хората обаче би трябвало да знаят, даже да не се отговори на исковата молба, делото се гледа. Преди години това пък стана причина да има много недоволни хора от активността на арбитражните съдилища, тъй като те разбираха, че са наказани, постфактум.
 
 
18 Яну 202331227 Sep 2022129605 Sep 2022161407 Апр 2022364925 Март 2022169201 Март 20222469КоментариНапиши коментарИмеEmailКоментарИзпрати ЧетениКоментирани22 Яну 2023352211 Яну 2023218228 Яну 2023279526 Яну 2023529
Ние и нашите сътрудници използваме технологии като за персонализиране на наличието и рекламите, които виждате, както и с цел да проучваме трафика на уеб страницата. Изберете “Приемам ”, с цел да приемете потреблението на тези технологии. За повече информация, апелирам запознайте се с обновените и на Гласове.ком ЕООД
Източник: glasove.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР