Азербайджан постигна престижен успех над Беларус (2:1) в контролна среща,

...

Азербайджан обърна Беларус за четвърт час

Азербайджан реализира влиятелен триумф над Беларус (2:1) в контролна среща, играна в Минск. Двата отбора не съумяха да се класиран на идното Евро 2020, само че все пак използваха датите дадени от УЕФА, с цел да ревизират моментната форма на своите държавни селекции.

По-интересното в инспекцията се случи след паузата. Домакините поведоха в резултата след 56 минути, когато опитният Максим Скавиш съумя да се разпише.

През последния четвърт час азерите реализираха цялостен поврат. В 73-ата Хюсеинов не остави късмет на Павел Павлюченко с хубав изстрел. Победата за селекцията на Джани Ди Биази пристигна в даденото от съдията продължение, когато звездата на Сабах (Баку) - Рамил Шейдаев, се оказа най-съобразителен и оформи крайното 1:2.