Азербайджан надделя с 2:0 над Беларус в четвърти мач от

...

Азербайджан счупи каръка и взе успех срещу Беларус

Азербайджан надви с 2:0 над Беларус в четвърти мач от Група 3 на Лига “C” на Лигата на нациите. Двете попадения бяха дело на Махир Емрели (76’) и Рамил Шейдаев (90’).

Футболистите на Джованни Ди Биази прекъснаха извънредно неприятна серия от 15 дуела без победа като хазаин.

Те доближиха до триумфа в заключителните 15 минути на срещата, когато първо Емрели съумя да открие резултата след отличен независим рейт от дясното крило, който приключи с прелестен и доста прецизен изстрел в далечния ъгъл за 1:0. Нещо сходно се случи и в добавеното време, само че от другата страна на игралното поле, където Шейдаев постави точка на разногласието, въпреки двата отбора да бяха приключили наедно в първата среща по сред си.

С тази победа Азербайджан събра 4 точки след четири дуела и заема третото място в групата. Беларус е финален с едвам 2 точки.